dali_kapak

Dali Burger

Sıradanlaşmış, benzer kalıba sıkıştırılmış projelerden ziyade marjinal fikirler ve hür tavırlar sergileyen dinamik işler her zaman daha çok ilgimizi çekmiştir. Bu doğrultuda Dali Burger ile yollarımızın kesişmesi tesadüf olmadı. Sürrealizm sanat akımının öncülerinden Salvador Dali’nin adı ve tarzıyla bağdaşan artisan burger girişimi ilk andan proje teslimine kadar bizi heyecanlandırmayı başardı.
 
 
Dali Olsa Nasıl Düşünürdü? mottosuyla başladığımız yolculukta kabul görmüş tabuları gerçeküstücü bakış açısıyla yıkmayı hedefledik.. Birden fazla döneme ait detayları kontrast bir ahenk ile buluşturmak, orantısız oranlar ile yeniden anlamlandırmak başlangıç noktamızı oluşturdu. Kullanışsız ve dar bir yapıya sahip mekan pratik çözümler ile verimli hale getirilirken alanın merkezinde bulunan perde duvar tam boy ayna ile kaplanarak genişlik elde edildi. Ayna üzeri irili ufaklı asimetrik ve farklı açılarda uygulanan destekleyici aynalar ise mekanın birden fazla detayını aynı perspektifte topladı. Mutfak, depo, kasa gibi servis birimleri tek bir alanda en ergonomik yerleşimle birleşerek maksimum fayda sağlandı. Birbirini takip etmeyen çıtalama, zıt renkli oturma elemanları, farklı dillerde konuşan sarkıt aydınlatmalar, diyagonal tuğla döşemesi, yüksek tavanı daha yüksek gösteren düşey çizgili kolonlar..
 
 
Projenin olmazsa olmazı ise Dali’nin eriyen saat eserinin eriyen burgere dönüştüğü akrilik tablo çalışması ve Kadıköy Bahariye’den Moda caddesine yürüdüğünüzde size selam vermek için mekanın dışına taşan Salvador Dali’nin kendinden emin bakışları.
 
Tasarımda ve uygulamanın her anında duyduğumuz keyfi, sizlerin de mekanı canlı keşfederken ‘Dali the artisan burger’in sanatsal burgerleri eşliğinde deneyimlemenizi temenni ederiz.

Durum

2021'de tamamlandı

Alan

130 m²

İşin Tanımı

İç Mekan Tasarım & Uygulama

Yer

Kadıköy - İstanbul

dali-burger-dik
dali-9
dali-1
dali-10
dali-4
dali-2
dali-5
dali-3
dali-8
dali-6
dali-7
dali_kapak
dali-12
dali-13

Projelere Göz Atın

Valley Of DreamsRiva’da yer alan Düşler Vadisi Villalarında hayata geçireceğimiz bu projemiz müşterimizin düşleri ve hayalleri doğrultusunda geliştirildi.

Dark ConceptGücü ve asaleti sembolize eden detayların bir araya gelerek oluşturduğu ahenk ile müşterimizin hayalindeki yaşam ve konfor alanını gerçeğe dönüştürdük.

Dali BurgerSıradanlaşmış, benzer kalıba sıkıştırılmış projelerden ziyade marjinal fikirler ve hür tavırlar sergileyen dinamik işler her zaman daha çok ilgimizi çekmiştir.

Ionical BlueŞişli’de bulunan 3+1 konut projemiz 140 m² alanı kapsıyor. Dairede alanlar yatak odası, misafir odası, çalışma odası ve salon olarak tasarlandı.

Private Premium VillasTek tip planda taban alanı 60 m2’ye oturan triplex villanın bodrum katında sauna, hamam ve havuz özellikleri bulunuyor.

Kemer EviProject type

universe-14